مقالات

10 خاصیت معجزه گر عرق کاسنی

فواید عرق کاسنی

بررسی اجمالی عرق کاسنی

مصرف عرقیات در بین ایرانیان از دیرباز رواج داشته است . امروزه  در کشور ما از خواص درمانی و عطر و طعم خارق العاده بیش از 40 نوع از گیاهان  به شکل عرق  استفاده می گردد . یکی از اصلی ترین عرقیات مورد استفاده ، عرق کاسنی است . این عرق که به دکتر کبد هم مشهور است ، چه به صورت تک و چه در ترکیب با گیاهان دیگر ، علاوه بر عطر و طعم بی نظیر ، خواصی دارد که در ادامه با 10 مورد از بهترین خواص عرق کاسنی آشنا می شویم . 

 کاسنی دارای مزایای زیادی است که شامل  کاهش مشکلات گوارشی، جلوگیری از سوزش سر دل، کاهش درد آرتریت، سم زدایی کبد و کیسه صفرا، جلوگیری از عفونت های باکتریایی، افزایش سیستم ایمنی و کاهش احتمال بیماری های عروق کرونر قلب می شود. این گیاه می تواند یک آرام بخش خالص باشد و می تواند با سنگ کلیه مبارزه کند و باعث کاهش وزن شود.

ارزش غذایی کاسنی

مقدار در هر 100 گرم

کالری 23  ، چربی کل 0.3 گرم  ، کلسترول 0 میلی گرم  ، سدیم 45 میلی گرم  ،  1٪ RDAP  ، پتاسیم 420 میلی گرم  ،  12٪ RDA  ، کل کربوهیدرات 4.7 گرم  ،  1٪ RDA  ، فیبر رژیم غذایی 4 گرم  ،  16٪ RDAS  ، قند 0.7 g ،  پروتئین RDA1% RDamin ،  0.7 gProtein RDA ، 1% RDa ، 1% RDamin ،  1%  ، پروتئین % RDAIron 4 % RDAV  ، ویتامین B-6 5 % RDAM  ، منیزیم 7 % RDA

تغذیه فواید کاسنی برای سلامتی

10 فایده  تغذیه ای عرق کاسنی برای سلامتی

1. خطر سرطان را کاهش می دهد

عصاره کاسنی با کاهش رشد تومور در تحقیقات مختلف در مورد سرطان مرتبط است. داستان های اولیه نشان می دهد که این در نتیجه فروکتان های موجود در کاسنی است که دارای خواص ضد توموری و خواص آنتی اکسیدانی است. پلی فنول ها و فیتوکمیکال های موجود در کاسنی حتی تاثیر خوش بینانه ای بر توقف اکثر سرطان ها در انواع مختلف، همراه با اکثر سرطان های سینه و بیشتر سرطان های روده بزرگ دارند.

2. به هضم غذا کمک می کند

کاسنی حاوی اینولین است که یک پری بیوتیک قوی است. پری بیوتیک ها طبقه بندی میکروارگانیسم هایی هستند که مزایایی را نسبت به بیماری ها برای میزبان به ارمغان می آورند، این همان چیزی است که میکروارگانیسم ها اغلب با آن مرتبط هستند. اینولین برای مبارزه با بسیاری از مشکلات روده و گوارشی، همراه با بیماری ریفلاکس اسید، سوء هاضمه و سوزش سر دل استفاده می شود که در نتیجه به طور فعال اسیدیته روش های بدن را کاهش می دهد.

3. سلامت قلب

اینولین موجود در کاسنی به کاهش درجات کلسترول بد LDL ،  LDL در بدن کمک می کند. این کلسترول ldl احتمالاً یکی از علل مهم تصلب شرایین و فشار خون بالا است زیرا در نتیجه حرکت خون را هنگام اتصال به شریان ها و وریدها مسدود می کند. حتی می تواند به فرصت حملات قلبی و سکته قلبی کمک کند.

کاسنی می تواند مملو از فنل های گیاهی باشد که به طور گسترده به عنوان عامل ضد ترومبوتیک و ضد آریتمی مورد مطالعه قرار گرفته است. آنها آنتی اکسیدان هستند و تحقیقات ثابت کرده است که قهوه اسپرسو در ترکیب با عرق کاسنی به میزان متوسطی نسبت به یک اسپرسوی استاندارد می تواند به طور قابل توجهی ثبات خون و پلاسما را در بدن افزایش دهد که احتمال بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد.

4. ایمنی را تقویت می کند

کاسنی دارای خواص ضد باکتریایی و فواید مختلف فراوانی است که آن را به یک تقویت کننده سیستم ایمنی قوی تبدیل می کند. بر روی میکروارگانیسم های مختلف خطرناک عمل می کند و ترکیبات پلی فنلی موجود در کاسنی به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کند. علاوه بر این اعتقاد بر این است که این ترکیبات فنلی توانایی متوقف کردن اکثر سرطان ها، به ویژه سرطان سینه و روده بزرگ را دارند.

کاسنی دارای مواد شیمیایی گیاهی است که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کند و به خنثی کردن رادیکال های آزاد از جریان خون کمک می کند. این امر احتمال ابتلا به بسیاری از بیماری ها یا موقعیت ها را به همراه بیماری های عروق کرونر قلب و بیشتر سرطان ها کاهش می دهد.

5. اختلالات کلیوی را درمان می کند

عصاره ریشه کاسنی معمولاً به عنوان یک ادرار آور استفاده می شود که باعث افزایش مقدار ادرار می شود. تکرر ادرار می‌تواند به حذف سمومی که بدن در کبد و کلیه‌ها ذخیره می‌کند کمک کند و در نتیجه از موقعیت‌های مضری که در هنگام ماندن سموم در بدن رخ می‌دهد جلوگیری کند. همچنین، تکرر ادرار می‌تواند وزن اضافی آب را از بین ببرد و حتی چربی‌ها را کاهش دهد، زیرا 4 درصد ادرار اغلب رسوبات چربی است که در هر صورت ممکن است در جای دیگری در بدن ذخیره شود.

6. اضطراب را کاهش می دهد

کاسنی دارای خواص آرامبخشی است که ممکن است عصبی بودن را کاهش دهد و افکار را آرام کند، در نتیجه استرس و نتایج مضری را که ممکن است بر روی بدن داشته باشد تسکین می دهد. عصاره ریشه کاسنی همچنین ممکن است به عنوان کمک کننده خواب به دلیل کیفیت بالای این آرام بخش استفاده شود و بسیار سالم تر از بسیاری از کپسول های خواب موجود در بازار استاندارد است. تسکین استرس و عصبی بودن حتی می تواند به کاهش احتمال ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب، عدم تعادل هورمونی، بی خوابی، زوال شناختی و پیری زودرس کمک کند.

7. به کاهش وزن کمک می کند

کاسنی منبع مؤثری از اولیگو فروکتوز است و اینولین خود نوعی فیبر رژیمی خالص است که  به کاهش وزن کمک می کند. هر دوی آنها به تنظیم گرلین کمک می کنند، اسید آمینه ای که در درجه اول با احساسات گرسنگی و رفتار جستجوی غذا مرتبط است. با کاهش مقدار گرلین، کاسنی می تواند احتمال پرخوری را کاهش دهد و باعث سیری یا احساس سیری شود، بنابراین به کاهش وزن کمک می کند.

8. درد آرتریت را کاهش می دهد

کاسنی در طول تاریخ به عنوان درمانی برای آرتریت استفاده می شده است و تحقیقات ثابت کرده است که خواص ضد التهابی آن دارد، به همین دلیل است که درد را در موقعیت هایی مانند آرتروز کاهش می دهد. در یک بررسی در سال 2010، 70 درصد از موضوعات چک که داروی هیکوری افزایش قابل توجهی در درد مربوط به موقعیت های آرتروز آنها را گزارش کرد. کاسنی همچنین ممکن است به عنوان یک عامل ضد التهابی رایج برای درد، دردهای عضلانی و درد مفاصل برای این منظور استفاده شود.

9. رفع یبوست

اینولین موجود در کاسنی برای رفع یبوست، به ویژه در افراد مسن، قابل استفاده است. مطالعات تأیید کردند که مصرف روزانه کاسنی منجر به افزایش رضایت از هضم غذا و کاهش مشکلات اجابت مزاج می شود. مشخص شده است که مصرف مکمل کاسنی باعث افزایش دفعات مدفوع و حجیم شدن مدفوع می شود.

10. تقویت کبد با کاسنی و شاتره

با ترکیب دو عرق کاسنی و شاتره ، به یک معجون معجزه گر برای درمان کبد چرب و تقویت سلامت کبد دست پیدا می کنید . سلامت کبد موجب رفع لکه های پوستی و شفاف شدن پوست شما هم می گردد . عرق کاسنی با سم زدایی از کبد و دفع چربی آن ، بار کبد را سبک تر می کند و از بروز سیروز کبدی هم جلوگیری می کند . 

دوست عزیز ، برند چشمه سبز با پیش از 35 تنوع مختلف از عرقیات و معجون های درمانگر ، پیشرو درمان های گیاهی در کشور است . میتوانید محصولات ما را از اینجا خریداری کنید . 

راستی !

همراه ما در پیج اینستاگرام چشمه سبز باشید ، تا از اخرین طرح های تخفیفی و جشنواره های فروش  و مطالب آموزنده سلامتی بصورت روزانه مطلع شوید !  

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *