مقالات

ترک اعتیاد با روش های گیاهی / بررسی تاثیر و معرفی گیاهان موثر

ترک اعتیاد

حتما راه های بسیاری در رابطه با ترک اعتیاد به مواد مخدر دیده اید : کمپ های مربوط به ترک اعتیاد ، داروهای شیمیایی ، روش های سنتی و مدرن. همگی این روش ها ،با پیشینه های موفق و ناموفق خود ، می توانند در روند ترک اعتیاد موثر باشند . اما مساله مهمتر از ترک ماده مخدر ، استمرار در ترک است چرا که متاسفانه بسیاری از افراد با وجود تجربه ترک موفق ، بعد از مدتی به مصرف مجدد مواد مخدر روی آورده و دوباره در منجلاب اعتیاد گرفتار می شوند . در صورت تکرار چند باره ی این حلقه مصرف و ترک ، ممکن است فرد امید خویش را که مهم ترین عامل موثر در روند ترک است ،از دست بدهد و تلاش برای دستیابی به یک زندگی بدون مخدر را کنار بگذارد .

در این شرایط است که بسیاری از افراد به مصرف مواد گیاهی موثر در ترک اعتیاد روی می آورند . عرقیات ، دمنوش ها و قرص های گیاهی بسیاری ادعا می کنند که می توانند شما را نه تنها از اعتیاد کنونی رهایی بخشند، بلکه استمرار مصرف آن ها از هوس دوباره شما جلوگیری کرده و شما را از مصرف مجدد مواد مصون می کنند . اما این ادعاها تا چه اندازه درست هستند؟ ! و در صورت صحیح بودن ، ایا مصرف مداوم انها در مدت زمان طولانی برای سلامتی مضر نیست ؟ چه گیاهانی در ترک اعتیاد موثر هستند و مکانیزم تاثیر آن ها چگونه است ؟ و مهمتر از همه ، کدام یک از این درمان های گیاهی به تایید وزارت بهداشت رسیده اند ؟ در این مقاله با هم به بررسی این موارد می پردازیم و به شما در انتخاب داروی گیاهی مناسب کمک خواهیم کرد .

راستی ، عرقیات برند چشمه سبز رو دیدی ؟ معجون های درمانیمون رو چطور ؟؟؟  به فروشگاه اینترنتی ما یه سر بزن ! کلی عرقیات و معجون های کاملا گیاهی  داریم که ضامن سلامتی تو و خانواده ت هستن ! فقط کافیه روی عبارت رو به رو کلیک کنی : “فروشگاه اینترنتی عرقیات چشمه سبز”

همه چیز درباره ترک اعتیاددر ترک اعتیاد با چه مواردی رو به رو هستیم ؟

روند ترک اعتیاد هم شامل موارد جسمانی است و هم موارد ذهنی .

تاثیرات روانی ترک اعتیاد

در بسیاری از موارد ، تحمل دشواری های روحی و مقابله با هوس و اشتیاق مصرف موارد ، بسیار سخت تر از دردهای جسمانی ترک اعتیاد است . به طور کلی ترک وابستگی به مواد مخدر ، با سندرم قطع مصرف همراه است . این سندرم با علائم روانی همچون اضطراب ، تشویش ، بی قراری ، نگرانی ، بی خوابی و زودرنجی همراه است . افراد در حین ترک ، تحریک پذیر شده و با کوچکترین تحریکات ، می توانند رفتار خشن و اوراکت داشته باشند . چرا که مصرف مواد مخدر تاثیر طولانی مدت بر روی سیستم عصبی می گذارد .

 تاثیرات جسمانی ترک اعتیاد

مواد شیمیایی بسیاری در بدن فرد دارای اعتیاد محبوس گشته که باید در طی فرایند ترک ، از بدن او خارج شوند . ریزش اشک ، اسهال و استفراغ ، تعریق زیاد و ابریزش بینی از جمله مواردی هستند که رخ دادن آن ها در طول دوران ترک ، غیرقابل اجتناب است . از دیگر علائم جسمانی ترک می توان به استخوان درد ، درد مفاصل ، کشیدگی دردناک عضلات ، سردرد ، بی اشتهایی ، تب و لرز و از دست دادن وزن بدن اشاره کرد که در همه این موارد ، مصرف عرقیات گیاهی مناسب می تواند به کاهش شدت علائم و تحمل پذیری آن ها کمک کند .

چرا باید از روش های گیاهی برای ترک استفاده کنیم ؟

همه ما از آثار مخرب داروهای شیمیایی بر روی بدن آگاه هستیم . بسیاری از قرص هایی که برای ترک اعتیاد معرفی می شوند ، خود اعتیادآور هستند و بعد از ترک ماده مخدر ، فرد را گرفتار نوع دیگری از اعتیاد می کنند . باید بدانیم که تمامی مسکن های مورد استفاده معمول ، حتی استامینوفن ، می توانند فرد را به مصرف وابسته کنند و تاثیرات جبران ناپذیری روی ارگان های اصلی بدن مانند کبد و کلیه می گذارند .

از این رو ، مصرف عرقیات و داروهای گیاهی به نسبت روش های شیمیایی ، امن تر و راحت تر به نظر می رسد . استفاده از روش های گیاهی بدون عوارض مخرب بعدی ، در اولویت استفاده قرار دارد . علاوه بر همه این ها ، هزینه ترک با ترکیبات گیاهی معتبر ، بسیار کمتر از روش های شیمیایی آن است . بسیاری از افراد مبتلا به وابستگی ، به دلیل مشکلات مالی ناشی از اعتیاد ، از شروع فرایند ترک هراسان هستند و آن را به تعویق می اندازند . در صورتیکه با هزینه ای ناچیز و البته اراده ترک ، می توانند درمان اعتیاد را آغاز کرده و به زندگی سالم تر دست یابند .

برای خرید روش گیاهی مناسب به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم ؟

معتبر بودن

اولین نکته ای که در هنگام انتخاب داروی گیاهی باید در نظر داشته باشیم ، این است که چه سازمان ها و ارگان هایی مصرف آن را تایید کرده اند ؟ آیا کالا دارای سیب سلامت و تاییدیه سازمان غذا و دارو است و یا صرفا از روی یک تبلیغ وسوسه کننده به دنبال مصرف آن هستیم ؟ با دقت و وسواس به بررسی کالاهای معتبر بپردازید .

بسیاری از سایت های خرید آنلاین مانند دیجی کالا ، می توانند مرجع مناسبی برای تشخیص باشند چرا که قبل از نمایش محصولات خوراکی در سایت ، تاییدیه های بهداشتی آن را به طور سخت گیرانه بررسی می کنند . پس اولین قدم این است که یا از مراکز معتبر خریداری کنید ، و یا تحت نظر پزشک طب سنتی دارای مدرک به ترکیب مواد دست پیدا کنید .

بررسی تداخلات دارویی

بسیاری از عصاره های گیاهی ، با دارو های مصرفی دارای تداخل هستند و مصرف همزمان بدون آگاهی می تواند باعث حساسیت های شدید ، تب ، تشنج و … گردد و یا تاثیر داروی مصرفی روتین شما را از بین ببرد . بنابراین پیش از مصرف از محتویات داروی گیاهی خود اطمینان حاصل کرده و بررسی کنید که با داروهای روتین شما تداخل نداشته باشند .

میزان تاثیر گذاری

درمان های گیاهی تمامی بیماری ها ، نیاز به صبر و دقت بالایی دارد . با وجود پارامترهای مثبت درمان گیاهی به نسبت درمان های شیمیایی ، باید بدانیم که استفاده از داروهای گیاهی دارای تاثیرگذاری آهسته تری نسبت به درمان های شیمیایی هستند . بنابراین پیش از انتخاب روش درمان ، میزان وابستگی خود را بررسی کنید و در نظر داشته باشید مصرف گیاهان دارویی کمک کننده روند ترک شما هستند و نه تضمین کننده آن ! پس اگر اراده قوی در جهت ترک دارید و به دنبال راه های سالم و کمک کننده ترک می گردید ، روش های گیاهی مخصوص شما هستند !

گیاهان داروییبررسی برخی از گیاهان موثر در روند ترک اعتیاد

اسپند

اسپند ماده اصلی ترکیبات ترک اعتیاد است ، این گیاه با به همراه داشتن آلکالوئید و هارمین ، بشدت از میزان بیقراری فرد در روند ترک می کاهد و با تاثیر بر سیستم عصبی مرکزی و مهار آنزیم مینوآمین اکسیداز، آرامش بیشتری در طول ترک اعتیاد فراهم می آورد .

زنیان

چقدر دچار اسپاسم های عضلانی در هنگام ترک می شوید ؟ زنیان راه حل رفع اسپاسم شماست . این گیاه مانند متادون ، گرفتگی عضلات را رفع کرده و به کاهش درد در دوران ترک کمک می کند .

زرشک

مصرف دم کرده زرشک می تواند از بروز تشنج و اسپاسم جلوگیری کند . این گیاه موجب خون رسانی بیشتر شده و از سیستم عصبی شما مراقبت می کند . اگر استرس زیادی را تجربه می کنید ، زرشک می تواند برای شما موثر باشد .

بید

با سلطان مسکن های گیاهی آشنا شوید . پوست درخت بید و عرق بید از دردهای بدنی شما جلوگیری می کند و یک آسپرین طبیعی هم محسوب می شود . مصرف عرق بید به همراه زنجبیل می تواند تحمل شما را در برابر دردهای بدنی افزایش دهد و روند ترک اعتیاد را برای شما راحتتر کند .

گل شقایق

بی خوابی یکی از عوارضی است که دوران ترک را بر فرد مبتلا سخت می کند . گیاهان بسیاری برای رفع بیخوابی و بی قراری توصیه شده اند اما شاید بتوان موثر ترین آن ها را گل شقایق دانست . این گیاه با در بر داشتن مورفین ، روئدین و نارکوتین ،از قوی ترین مسکن های طبیعی است و مصرف آن با توجه به عوارض بسیار ناچیز ، حتی برای کودکان و افراد مسن نیز بلامانع است .

گل ماهور یا خرگوشک

حتما از خواص این گیاه برای درمان بیماری های عفونی آگاه هستید . گل ماهور یک ضدعفونی کننده طبیعی و قوی است که می تواند مشکلات تنفسی را نیز تا حد زیادی کاهش دهد . مصرف این گیاه در طول ترک ، به دفع سریع سموم ماده مخدر کمک میکند و در نتیجه مدت زمان ترک را کاهش داده و تاثیر مستقیمی بر روی نتیجه نهایی دوره ی ترک اعتیاد می گذارد .

کاهوی وحشی

کاهوی وحشی که با نام های کاهوی خاردار وکاهوی بیابانی هم  شناخته می شود ، تا قرن 19 میلادی به طور گسترده در درمان سیاه سرفه مورد استفاده قرار می گرفته است . شیره این گیاه دارای خواص ضد درد بوده و التهابات گوارشی را تسکین می دهد . با توجه به مشکلات گوارشی زیادی که در طول ترک ممکن است با آن ها دست و پنجه نرم کنید ، مصرف کاهوی وحشی را در برنامه خود قرار دهید .

مریم گلی

این گیاه از خانواده نعناعیان بوده و بسیار خوش بوست اما طعم تلخی دارد . استفاده از عرق و یا جوشانده مریم گلی به درمان تعریق های زیاد بدن کمک کرده و با خاصیت ادرار آور خود به دفع سموم و مواد زائد کمک می کند . مصرف مریم گلی به صورت مستقیم روی ترشح هورمون دوپامین تاثیر گذاشته و از افسردگی ، اضطراب و بی قراری ذهنی در طول ترک اعتیاد می کاهد .

پنیرباد

ایا تا به حال نام این گیاه را شنیده اید ؟ این گیاه تقریبا گمنام اما با خواص شگفت انگیز ، جز جدایی نشدنی برخی از ترکیبات گیاهی ترک اعتیاد است . خواص کلی این گیاه متنوع بوده اما از مهمترین آن ها می توان به درمان عفونت های گوارشی ، اسهال ، بواسیر ، سوءهاضمه ، درد ، کم خونی ، استرس و … اشاره کرد . استفاده از عرق پنیرباد می تواند به تسریع روند ترک اعتیاد کمک کند .

گل ساعت

این گیاه به طور گسترده در درمان بیخوابی و بی قراری کمک می کند و با خاصیت آرامش بخشی بالا ، می تواند گزینه مناسبی برای ترک اعتیاد باشد .

چطور مصرف گیاهان را مدیریت کنیم ؟

حال که با بهترین گیاهان دارویی در زمینه ترک اعتیاد آشنا شده اید ، باید بدانید مصرف هر کدام از این گیاهان ، نیاز به بررسی توسط یک متخصص معتبر در زمینه طب سنتی دارد . چرا که استفاده کم یا زیاد و ترکیب نادرست آن ها می تواند نتیجه را معکوس کند و روند ترک ماده مخدر را مختل کند . در نتیجه بهترین راه حل ، استفاده از معجون های ترکیبی موجود در بازار است که دارای تاییدیه های معتبر وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو باشند . این محصولات ، به طور تخصصی درصد مناسبی از هر گیاه را با یکدیگر ترکیب کرده و نتیجه دلخواه را برای شما به همراه خواهند داشت .

معجون ترک اعتیاد چشمه سبزپیشنهاد ویژه چشمه سبز برای شما :

پیشنهاد ما در چشمه سبز ، معجون ترک اعتیاد چشمه سبز است که از ترکیب موثر ترین گیاهان یاد شده به دست آمده است . این معجون بدون عوارض بوده و با حذف دردهای عضلاتی ، درد مفاصل ، مشکلات گوارشی ، بی قراری ، استرس ، بیخوابی و افسردگی ناشی از ترک اعتیاد ، شما را به نتیجه دلخواهتان نزدیک می کند .از همه مهمتر ، تمامی محصولات چشمه سبز تمام مجوز های بهداشتی و درمانی لازم را دریافت کرده اند و دارای سیب سلامت هستند.  برای دریافت اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

کلام آخر

برای ترک اعتیاد، هیچوقت دیر نیست. شاید گمان کنید آسیب های ناشی از اعتیاد ، تا اخر عمر با شما باقی خواهند ماند و به این دلیل از ترک ناامید باشید، اما بدانید از هرکجا برای زندگی سالمتر تلاش کنیم ، یعنی زندگی را برده ایم!

برای دریافت مشاوره رایگان در رابطه با مشکلات سلامتی خود و یا نحوه تهیه محصولات چشمه سبز ، به پیج اینستاگرام ما سر بزنید . برای سفارش محصول به اینجا مراجعه کنید .

ممنون که با چشمه سبز همراه هستید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *